Fas RIAD - Riadın 7 özelliği
Riad


HOME > Fas RIAD_

_

Fas RIAD'ının özellikleri ve cazibesi nedir?
Riad ve otel arasındaki farklar nelerdir?

Arapça'da "riad" kelimesi (رياض) "bahçe" anlamına gelir, özellikle Fas'ta bir bahçe veya bir iç avlu etrafında inşa edilmiş geleneksel bir konut mimarisi biçimini belirtir. Son yıllarda, bu evlerin çoğu restore edilmiş ve turistler için konaklama birimine dönüştürülmüştür: Riad artık uluslararası olarak gezginler için tipik bir Fas konaklama yeri olarak tanınmaktadır.

_

Fas riadı ex.1
◇ Fas riadı ex.1 : Marakeş'te【 Riad Idra 】new

_

Peki bu "riyadlar" nasıl yapılıyor? Normal bir otelle karşılaştırıldığında ne gibi farklar var? Aşağıda, riad ve otel arasındaki farklar ile birlikte riadın özellikleri ve cazibesinin neler olduğunu basit bir şekilde açıklamaya çalışacağız. Lütfen rezervasyondan önce "Riad'da kalmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler" bölümüne de bakın. Sonunda, şehirde ilginizi çeken bir riad arayabilirsiniz.

_
RIAD a Marrakech_Marakeş'te 798 RIAD_⇒new
_

Fas Riad'ın özellikleri

_

【 1 】 Binada bahçe veya iç avlu bulunmaktadır.

İç avlusu olan tarihi bir binada, tipik bir geleneksel Fas evinde kalmanın eşsiz deneyimini yaşamak mümkündür. Avlu binanın merkezinde yer alır ve genellikle çok sayıda bitki, çiçek ve çeşmenin varlığıyla zenginleştirilmiş, dinlenmek için hoş bir alandır.

_

Fas riadı ex.2
◇ Fas riadı ex.2 : Marakeş'te【 Riad Lyla 】new

_

【 2 】 Şehrin tarihi merkezinde yer almaktadır.

Riad, şehirde doğan geleneksel Fas mimarisinin bir biçimidir, bu nedenle normalde şehrin "Medina" olarak adlandırılan tarihi merkezinde yer alır. Kuşkusuz geleneksel kültür ve mimariye ilgi duyanlar tarafından değerlendirilmeyi hak ediyor.

_

Booking.com

_

【 3 】 Konaklama olarak ölçek çok büyük değil.

Başlangıçta, tüm riadlar, avlu etrafında gelişen odalara sahip çeşitli büyüklükteki özel evlerdi. Ancak günümüzde nispeten küçük otel işletmeleri oluşturmaktadırlar.

_

【 4 】 Personel ile ilişki çok yakın.

Yapı küçük olduğu için sahibinin kendisi sizi kapıda karşılayabilir.Otele kıyasla riad, kendinizi evinizde hissedebileceğiniz ve sıcak bir misafirperverlik görebileceğiniz bir yer. Çoğu zaman riad personeli nezaketle turistik bilgiler vermeye hazırdır.

_
RIAD a Fèz_Fes'te 187 RIAD_⇒new
_

【 5 】 Riad, uluslararası bir tada sahiptir.

Bazen olduğu gibi, riad'ın yeniden değerlendirilmesi kısmen yabancıların yeniden keşfetme müdahalesinden kaynaklanmaktadır: tarihi şehrin eski saraylarına esas olarak Avrupalılar, özellikle de Fransızlar tarafından değer verilmiştir, bu nedenle riad genellikle uluslararası bir tada sahiptir. Fas ve Avrupa arasında bir tür karışım.

_

【 6 】 Çok sayıda lüks riad var.

Aslen görkemli bir ev olarak inşa edilmiş olan riad, halihazırda kendi içinde büyük bir mimari değere sahiptir ve bu, modern konforla kaynaştırılarak daha da zenginleştirilmiştir.

_

【 7 】 Fas'ın her şehrinde turist riadını bulabileceğinizden değil.

Riad'ın prestiji, büyük kentsel ve mimari değere sahip tarihi şehirlerin bir özelliğidir. Marakeş ve Fes gibi UNESCO Dünya Mirası Alanları olan şehirlerde çok sayıda riad var.

_

Bir riadda kalmak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken hususlar

_

- NRiad'a ulaşmak her zaman kolay değildir.
Riad ortak bir ev gibidir: binanın dışında her zaman işaret yoktur. Otel için olanın aksine, bir taksi şoförünün kendisine sadece riad adının söylenmesi durumunda zor durumda kalması mümkündür: bu nedenle tam adresi yanınızda bulundurmanız gerekir.

_
RIAD a Essaouira_Essaouira'da 56 RIAD_⇒new
_

- Kategorilere ayrılmış bir alt bölüm yoktur.
Oteller için kullanılan yıldız derecelendirmesi olmadığı için bir riad'ın seviyesini anlamak kolay değildir. Karakteristik ve şık bir tane seçerseniz, bir riadda uyumak unutulmaz bir deneyim olabilir.

_

- Hizmetin tamamen konfor adına olduğu söylenemez.
Bina güzel olsa bile her zaman bir otele yakışan bir hizmet bekleyemezsiniz. Mutlak konfor ve modernlik arayanlar için bir otel muhtemelen daha uygun olacaktır. yeni bölgede, medine dışında.

_

- Her riadın benzersiz bir tarzı vardır.
Riad tarzı, sahibinin zevkine bağlı olarak çok çeşitli olabilir. Seçiminizi yaparken resimlere, konuma, konuk değerlendirmelerine vb. bakmanız önerilir.

_

RIAD aramak için

_

_RIAD a Marrakech_img_ Marakeş'te RIAD_⇒new

_

_RIAD a Fèz_img_ Fes'te RIAD_⇒new

_

_RIAD a Essaouira_img_ Essaouira'te RIAD_⇒new

_

_Riad a Meknès_img_ Meknes'te Riad_⇒new

_

iletişim için: Fas RIAD
_

*ローマのホテル_*フィレンツェのホテル_*ヴェネツィアのホテル_*ミラノのホテル_*アマルフィ海岸のホテル
_*イタリアのB&Bとは_*ナポリのホテル_*アッシジのホテル_*ボローニャのホテル_*ミラノサローネ_*ローマのB&B _*ヴァチカン美術館_*ミラノ[最後の晩餐]_*ローマの現地ツアー_*徒歩で巡るローマの観光ルート_*ローマの最高級ホテル_*ローマ・テルミニ駅近ホテル_*ヴェネツィアの宿泊エリア_*マテーラのサッシとは_*マテーラのホテル_*マテーラへの行き方_*アルベロベッロのトゥルッリ_*ピサのホテル_*パレルモのホテル_*タオルミーナのホテル_*イタリア鉄道の切符_*マドリードのホテル_*バルセロナのホテル_*スペインのパラドールとは_*代表的なパラドール_*パリのホテル_*モロッコのリヤドとは_*RIAD del Marocco_*マラケシュのリヤド_*モロッコ国内移動__*東京/ 渋谷&原宿のホテル_*BEST 7 HOTELS in ROME_*I 7 MIGLIORI HOTEL a ROMA_*LES 7 MEILLEURS HÔTELS à ROME_*LOS 7 MEJORES HOTELES en ROMA_* 7 лучших отелей в Риме_*أفضل 7 فنادق في روما_*罗马推荐7家酒店_*羅馬推薦7家酒店_*로마 최고의 호텔 7 개_*BEST 7 HOTELS in MILAN_* I 7 MIGLIORI HOTEL a MILANO_*BEST 7 HOTELS in AMALFI COAST_

Sayfanın başına to Top


Copyright © 2011 - Akiko Sugesawa All Rights Reserved.