RIAD Maroka - 7 cech riadu
Riad


HOME > RIAD Maroka_

_

Jakie są cechy i jaki jest urok marokańskiego RIAD?
Jakie są różnice między riadem a hotelem?

Słowo „riad” w języku arabskim (رياض) oznacza „ogród”, w szczególności w Maroku wskazuje na architektoniczną formę tradycyjnego mieszkania, zbudowanego wokół ogrodu lub wewnętrznego dziedzińca. W ostatnich latach wiele z tych domów zostało odrestaurowanych i przekształconych w zakwaterowanie dla turystów: riad jest obecnie znany na całym świecie jako typowe marokańskie zakwaterowanie dla podróżnych.

_

Riad marokański ex.1
◇ Riad marokański ex.1 : 【 Riad Idra 】neww Marrakesz

_

Jak więc powstają te „riady”? Jakie są różnice w porównaniu do normalnego hotelu? Poniżej postaramy się w prosty sposób wyjaśnić, jakie są cechy i urok riadu wraz z różnicami między riadem a hotelem. Przed dokonaniem rezerwacji zapoznaj się również z sekcją „Co należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zatrzymać się w riadzie”. Na koniec możesz poszukać riadu w mieście, które Cię interesuje.

_
RIAD w Marrakech_798 RIAD w Marrakesz_⇒new
_

Charakterystyka marokańskiego riadu

_

【 1 】 W budynku znajduje się ogród lub wewnętrzny dziedziniec.

Możliwe jest przeżycie wyjątkowego doświadczenia pobytu w typowym tradycyjnym marokańskim domu, w zabytkowym budynku z wewnętrznym dziedzińcem. Dziedziniec znajduje się w centrum budynku i jest przyjemną przestrzenią do wypoczynku, często wzbogaconą obecnością dużej ilości roślin, kwiatów i fontann.

_

Riad marokański ex.2
◇ Riad marokański ex.2 : 【 Riad Lyla 】neww Marrakesz

_

【 2 】 Znajduje się w historycznym centrum miasta.

Riad jest formą tradycyjnej marokańskiej architektury, zrodzoną w mieście, dlatego zwykle znajduje się w historycznym centrum miasta, zwanym „Medina”. Niewątpliwie zasługuje na uwagę osób zainteresowanych tradycyjną kulturą i architekturą.

_

Booking.com

_

【 3 】 Skala noclegów nie jest zbyt duża.

Początkowo wszystkie riady były prywatnymi domami różnej wielkości z pomieszczeniami, które rozwijały się wokół dziedzińca. Dziś są to jednak stosunkowo niewielkie obiekty hotelarskie.

_

【 4 】 Relacje z personelem są bardzo bliskie.

Ponieważ obiekt jest niewielki, sam właściciel może powitać Cię pod drzwiami.W porównaniu z hotelem, riad jest miejscem, w którym można poczuć się jak w domu i otrzymać ciepłą gościnność. Często personel riadu jest dostępny, aby udzielać uprzejmych informacji turystycznych.

_
RIAD w Fèz_187 RIAD w Fes_⇒new
_

【 5 】 Riad marokański często ma charakter międzynarodowy.

Jak to czasem bywa, przewartościowanie riadu wynika częściowo z ponownej ingerencji obcokrajowców: starożytne budowle historycznego miasta doceniali głównie Europejczycy, w szczególności Francuzi, dlatego riad jest często wyposażony w międzynarodowy smak, będący swoistą mieszanką Maroka i Europy.

_

【 6 】 Istnieje wiele luksusowych riadów.

Riad, pierwotnie wybudowany jako okazały dom, już sam w sobie ma wielką wartość architektoniczną, która została dodatkowo wzbogacona przez połączenie z nowoczesnym komfortem.

_

【 7 】 Nie to, że riad turystyczny można znaleźć w każdym mieście Maroka.

Prestiż riadu charakteryzuje historyczne miasta o dużej wartości urbanistycznej i architektonicznej. Istnieje wiele riadów w miastach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, takich jak Marrakesz i Fes.

_

Aspekty do rozważenia, jeśli chcesz zostać w riadzie

_

- Nie zawsze łatwo jest dotrzeć do riadu.
Riad jest jak wspólny dom: nie zawsze są znaki na zewnątrz budynku. W przeciwieństwie do tego, co dzieje się w hotelu, może się zdarzyć, że taksówkarz znajdzie się w trudnej sytuacji, jeśli poinformuje go tylko o nazwie riadu: dlatego konieczne byłoby posiadanie przy sobie dokładnego adresu.

_
RIAD w Essaouira_56 RIAD w Essaouira_⇒new
_

- Nie ma podziału na kategorie.
Nie jest łatwo zrozumieć poziom riadu, ponieważ w hotelach nie ma gwiazdek. Spanie w riadzie może być niezapomnianym przeżyciem, jeśli wybierzesz charakterystyczny i stylowy.

_

- Nie jest powiedziane, że usługa jest całkowicie w imię komfortu.
Nawet jeśli budynek jest piękny, nie zawsze można oczekiwać usługi na miarę hotelu. Dla szukających absolutnego komfortu i nowoczesności bardziej odpowiedni byłby hotel w nowej okolicy, poza medyną.

_

- Każdy riad ma niepowtarzalny styl.
Styl riadu może być bardzo zróżnicowany w zależności od gustu właściciela. Przy dokonywaniu wyboru warto zapoznać się z obrazami, lokalizacją, opiniami gości itp.

_

Aby wyszukać RIAD

_

_RIAD w Marrakech_img_ RIAD w Marrakesz_⇒new

_

_RIAD w Fèz_img_ RIAD w Fez_⇒new

_

_RIAD a Essaouira_img_ RIAD w Essaouira_⇒new

_

_Riad w Meknès_img_ RIAD w Meknès_⇒new

_

kontaktować się na: RIAD Maroka
_

*ローマのホテル_*フィレンツェのホテル_*ヴェネツィアのホテル_*ミラノのホテル_*アマルフィ海岸のホテル
_*イタリアのB&Bとは_*ナポリのホテル_*アッシジのホテル_*ボローニャのホテル_*ミラノサローネ_*ローマのB&B _*ヴァチカン美術館_*ミラノ[最後の晩餐]_*ローマの現地ツアー_*徒歩で巡るローマの観光ルート_*ローマの最高級ホテル_*ローマ・テルミニ駅近ホテル_*ヴェネツィアの宿泊エリア_*マテーラのサッシとは_*マテーラのホテル_*マテーラへの行き方_*アルベロベッロのトゥルッリ_*ピサのホテル_*パレルモのホテル_*タオルミーナのホテル_*イタリア鉄道の切符_*マドリードのホテル_*バルセロナのホテル_*スペインのパラドールとは_*代表的なパラドール_*パリのホテル_*モロッコのリヤドとは_*RIAD del Marocco_*マラケシュのリヤド_*モロッコ国内移動__*東京/ 渋谷&原宿のホテル_*BEST 7 HOTELS in ROME_*I 7 MIGLIORI HOTEL a ROMA_*LES 7 MEILLEURS HÔTELS à ROME_*LOS 7 MEJORES HOTELES en ROMA_* 7 лучших отелей в Риме_*أفضل 7 فنادق في روما_*罗马推荐7家酒店_*羅馬推薦7家酒店_*로마 최고의 호텔 7 개_*BEST 7 HOTELS in MILAN_* I 7 MIGLIORI HOTEL a MILANO_*BEST 7 HOTELS in AMALFI COAST_

Na górze strony to Top


Copyright © 2011 - Akiko Sugesawa All Rights Reserved.